Μια φοβερή… ελληνική μονομαχία διεξήχθη στο U-Power Stadium, με τη Μόντσα του Γιώργου Κυριακόπουλου και τη Λάτσιο του Χρήστου Μανδά να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2.

Αμφότεροι ξεκίνησαν στην αρχική ενδεκάδα, ο Κυριακόπουλος αγωνίστηκε όμως για 71 λεπτά. Στα της αναμέτρησης οι Ρωμαίοι προηγήθηκαν με τον Ιμόμπιλε στο 11′ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τζούριτς στο 73′. Η Λάτσιο ωστόσο πήρε και πάλι το προβάδισμα, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Βεσίνο στο 83ο λεπτό του ματς. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Μόντσα έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα με σκόρερ και πάλι τον Τζούριτς στο 90+2′.

Έτσι η ομάδα του Χρήστου Μανδά παρέμεινε στην 6η θέση έχοντας το τελευταίο εισιτήριο που οδηγεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις με 56 βαθμούς, ενώ η Μόντσα του Κυριακόπουλου βρίσκεται στην 11η θέση με 45.

loading...

Previous articleΠΑΟΚ: Ο «βιονικός» Κεντζιόρα που ήρθε για να μείνει – Τα δεδομένα και η πιθανότητα παραμονής
Next articleΕκπληκτική εμφάνιση Άκπομ με γκολ και ασίστ στην τεσσάρα του Άγιαξ (vids)