Ξεκίνησε από τον Άρη σημειώνοντας συνολικά 40 συμμετοχές σε δύο σεζόν και τώρα συνεχίζει την καριέρα του στην Ιταλία. Ο λόγος για τον Δημήτρη Σουνά, με τον 29χρονο μέσο να συμβάλλει στη νίκη της Καταντζάρο με 1-3 στην έδρα της Μόντενα.

Ο Σουνάς πέρασε ως αλλαγή στο 61ο λεπτό και επτά λεπτά αργότερα έδωσε την ασίστ στον Πιέτρο Ιεμέλο για το τελικό 3-1. Ο 29χρονος ποδοσφαιριστής έφτασε τις τρεις ασίστ (έχει και άλλα τόσα γκολ) σε 29 αγώνες όλων των φετινών διοργανώσεων.

Η ομάδα του μάλιστα βρίσκεται στις θέσεις των play off και πιο συγκεκριμένα στην 5η με 55 βαθμούς έχοντας ουσιαστικά εξασφαλίσει την παρουσία στα play off που θα διεκδικήσει την άνοδο στην Serie A.

loading...

Previous articleΦοβερός Λάμπρου πέτυχε δύο γκολ στη νίκη της Εξέλσιορ και… ψάχνεται για μεταγραφή
Next articleΟλυμπιακός: Επίσημη η ανανέωση Μεντιλίμπαρ στους Πειραιώτες