Ο Αλέξανδρος Κατράνης βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και για άλλη μια φορά ήταν καθοριστικός για την ομάδα του, δίνοντας της τη νίκη με γκολάρα μάλιστα. 0 25χρονος αριστερός μπακ που αγωνίστηκε ως βασικός στην αναμέτρηση της Σολτ Λέικ κόντρα στη Φιλαδέλφια Ουνιόν ήταν αυτός που έκρινε και το τελικό αποτέλεσμα.

Πιο συγκεκριμένα στο 89ο λεπτό και με το σκορ στο 1-1 η Σολτ Λέικ είχε κερδίσει ένα φάουλ από την έξω δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής, οι αμυνόμενοι έδιωξαν την μπάλα με κεφαλιά, αυτή στρώθηκε στον Κατράνη που την κοντρόλαρε και με απίθανο βολέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Έτσι η Σολτ Λέικ πήρε μεγάλη νίκη με 1-2, ανεβαίνοντας έστω και προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στη Δυτική Περιφέρεια. Ο Έλληνας αμυντικός που μετακόμισε στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο στην Αμερική, μετρά 2 γκολ και 2 ασίστ σε 6 συμμετοχές.