Ο Δημήτρης Πέλκας βρίσκεται σε δαιμονιώδη κατάσταση κάτι που επιβεβαίωσε και το απόγευμα του Σαββάτου (27/4) στη νέα νίκη της Μπασάκσεχιρ με 2-1 επί της Χατάισπορ.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός ήταν αυτός που… άνοιξε το δρόμο για την ομάδα του, δίνοντας ασίστ στο 5ο λεπτό στον Κρίστοφ Πιόντεκ για το 1-0. Αυτή ήταν η 5η ασίστ του 30χρονου πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ στη σεζόν, όλες στα τελευταία παιχνίδια.

Ενώ σε αυτή τη σειρά αγώνων έχει πετύχει και 2 από τα πέντε γκολ που έχει στη χρονιά. Ο Πέλκας βγήκε ως αλλαγή στο 67ο λεπτό, με την Μπασάκσεχιρ να παίρνει το τρίποντο που την ανέβασε στην 4η θέση, προσπερνώντας την Μπεσίκτας.

loading...

Previous article«Πληγωμένη» η Άστον Βίλα πριν τον Ολυμπιακό, έχασε δύο παίκτες στην ισοπαλία με την Τσέλσι
Next articleΑρνητικό ρεκόρ για τον ΟΦΗ, ολοκλήρωσε τη σεζόν χωρίς «διπλό» μετά από 30 χρόνια