Την προσεχή εβδομάδα και πιο συγκεκριμένα την Μ. Πέμπτη η Άστον Βίλα υποδέχεται τον Ολυμπιακό (2/5 22:00) για τον πρώτο ημιτελικό του Conference League. Οι «χωριάτες» ωστόσο λίγες μέρες πριν το παιχνίδι… πληγώθηκαν διπλά, αφού το απόγευμα του Σαββάτου έμειναν στην ισοπαλία απέναντι στην Τσέλσι με 2-2.

Σαν να μην έφτανε αυτό ο Ουνάι Έμερι είδε δύο ποδοσφαιριστές του να αποκομίζουν ενοχλήσεις και τραυματισμούς από το παιχνίδι. Η βασικότερη ανησυχία του Ισπανού, αφορά τον τραυματισμό του Γιούρι Τίλεμανς τον οποίο είδε να γίνεται αναγκαστική αλλαγή στο 26ο λεπτό και η κατάσταση του για τον αγώνα κόντρα στους Πειραιώτες θα αξιολογηθεί μέσα από εξετάσεις.

Ενώ στο ημίχρονο της αναμέτρησης, η Βίλα προχώρησε και σε αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα, με τον Μαρτίνες να αποκομίζει ένα μυϊκό πρόβλημα. Ο Αργεντίνος δεν έχει ούτως ή άλλως δικαίωμα συμμετοχής στον πρώτο ημιτελικό, αφού είναι τιμωρημένος, ωστόσο αν χάσει μέρες προπονήσεων μπορεί να θεωρηθεί αμφίβολη η συμμετοχή του και στη ρεβάνς.

loading...

Previous articleSuper League Play Out: Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε… μαζί του την Κηφισιά, σώθηκαν Βόλος και Παναιτωλικός
Next articleΣυνεχίζει ο… ασταμάτητος Πέλκας, μοίρασε ασίστ στη νέα νίκη της Μπασάκσεχιρ (vid)