Το εντυπωσιακό γκολ του Λιονέλ Μέσι δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της Ίντερ Μαϊάμι με 3-1 από την Ατλάντα Γιουνάιτεντ, του «δικού μας» Γιώργου Γιακουμάκη, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 83′, βάζοντας τέλος στο αήττητο σερί 10 αγώνων στο MLS.

Στον αγώνα, που διεξήχθη τα ξημερώματα της Πέμπτης (30/5), ο Σάμπα Λομπζανίντζε σκόραρε δύο φορές για την Ατλάντα Γιουνάιτεντ, μία σε κάθε ημίχρονο. Ο Τζαμάλ Τιάρε πρόσθεσε άλλο ένα γκολ στο 73ο λεπτό, σφραγίζοντας τη νίκη για την Ατλάντα και διακόπτοντας το σερί των εννέα αγώνων χωρίς νίκη. Η νίκη σηματοδότησε τον πρώτο θρίαμβο της Ατλάντα μετά τη νίκη της με 3-0 επί του Σικάγο στις 31 Μαρτίου.

Ο Μέσι πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ αλλά δεν ήταν αρκετό για την Ίντερ Μαϊάμι. Ο Αργεντίνος έφτασε με αυτό τα 11 γκολ στο πρωτάθλημα.