H Μάλμε θα είναι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 3ο προκριματικό του Champions League, αν οι Θεσσαλονικείς σήμερα καταφέρουν να σφραγίσουν το εισιτήριο τους στη Βοσνία απέναντι στην Μπόρατς Μπάνια Λούκα. Οι Σουηδοί το βράδυ της Τρίτης (30/7) πήραν την πρόκριση παρά την ήττα με 3-2 από την Κλάκσβικ.

Η Μάλμε βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπέρντσον μόλις στο 2ο λεπτό, ανέτρεψε την κατάσταση, αλλά τελικά ηττήθηκε. Ο Μπολίν ισοφάρισε άμεσα για τους Σουηδούς στο 13′ σε τετ α τετ και στο 59′ ο Κρίστιανσεν έκανε το 2-1 από το σημείο του πέναλτι.

Μόλις έξι λεπτά μετά, η Κλάκσβικ έφερε το ματς στα ίσα χάρη στην απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Φρεντέρικσμπεργκ. Η Κλάκσβικ έκανε στις καθυστερήσεις το 3-2 με τον Φρεντέρικσμπεργκ να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.