Δείτε τι συνέβη.

Η Άλκμααρ βρέθηκε να χάνει με δύο τέρματα από τη Βάαλβαϊκ, όμως χάρη στο γκολ του Βαγγέλη Παυλίδη πήρε τη νίκη 3-2 με ανατροπή για την 30ή αγωνιστική της Eredivisie και παρέμεινε σε απόσταση στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο 77ο λεπτό και ολοκλήρωσε την επιστροφή μέσα σε ένα δεκάλεπτο των γηπεδούχων, όταν παρενεβλήθη σε σουτ Τιάγκο Ντάντας, που πέρασε από τον ΠΑΟΚ για μια σεζόν, έτσι ώστε να γράψει το τελικό 3-2.

Αυτό ήταν το 25ο τέρμα του Παυλίδη στην Eredivisie, ένα πίσω από τον Λουκ ντε Γιονγκ που τον προσπέρασε με τα δύο που πέτυχε στον θρίαμβο 6-0 της Αϊντχόφεν κόντρα στη Φιτέσε.

Δείτε τα highlights της θεαματικής αναμέτρησης και το γκολ του Παυλίδη μετά το 5:18 ΕΔΩ:

loading...

Previous articleΠρώην του ΠΑΣ Γιάννενα σκόραρε μόλις μπήκε στο παιχνίδι (vid)!
Next articleΟ Τσουκαλάς «σφράγισε» τη παραμονή της Καρμιώτισσας στη πρώτη κατηγορία της Κύπρου (vid)!