Ο Λούις Πάλμα διανύει μια εξαιρετική περίοδο στη Σέλτικ κάτι που πιστοποιήθηκε και το βράδυ της Τετάρτης (25/10), στο παιχνίδι των Σκωτσέζων κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ο Ονδουριανός έδωσε προσωρινά το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 28ο λεπτό όταν και έγινε αποδέκτης μιας παράλληλης σέντρας του Μαέντα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Όμπλακ με πολύ όμορφο διαγώνιο σουτ. Εν τέλει αυτό δεν ήταν αρκετό αφού ο Μοράτα «υπέγραψε» το τελικό 2-2.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ στο Champions League για τον πρώην εξτρέμ του Άρη, με τους Κέλτες να βρίσκονται στην τελευταία θέση του ομίλου με 1 βαθμό πλέον, ενώ τους Ισπανούς στη 2η, με πέντε βαθμούς. Πλέον ο Ονδουριανός εξτρέμ μετρά σε 7 παιχνίδια 3 γκολ και 1 ασίστ με τους Σκωτσέζους.