Δεν χρειάστηκε να περάσουν πολλές αγωνιστικές για να βρει δίχτυα ο Γιώργος Γιακουμάκης. Ο Έλληνας επιθετικός ήταν καθοριστικός στη νίκη με 3-0 κόντρα στην Τιχουάνα, αφού άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα του Μεξικού με δύο κεφαλιές.

Ο Έλληνας φορ δέχθηκε μία υπέροχη σέντρα του Ριβέρο στο 34ο λεπτό και τελείωσε τη φάση με τον δύσκολο τρόπο επιχειρώντας μία δύσκολη κεφαλιά-ψαράκι που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το δεύτερο τέρμα του ήρθε στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Ροντρίγκες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γιακουμάκης ξεμαρκαρίστηκε ωραία, σηκώθηκε κι έπιασε μία δυνατή σκαστή κεφαλιά που κατέληξε στα δίχτυα.

Previous article«Στην προετοιμασία του Ολυμπιακού ο Ελ Κααμπί, που αποδέχθηκε την πρόταση νέου συμβολαίου»
Next articleΒίλας-Μπόας: «Ο Ολυμπιακός ήθελε τον Κάρμο αλλά δεν φτάσαμε σε συμφωνία»