Στο «Stadion Grbavica» είχε… στραμμένο το βλέμμα της η ΑΕΚ εκεί όπου η Βελέζ Μόσταρ του Νταμίρ Κάναντι αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, με αντίπαλο την Ίντερ Κλαμ Ντ’ Εσκαλάντες. Στην πρεμιέρα του Αυστριακού, πρώην προπονητή του Ατρομήτου οι Βόσνιοι δεν είχαν καλή εικόνα και δεν κατάφεραν να επικρατήσουν μια ομάδας θεωρητικά πολύ κατώτερης.

Στο 34ο λεπτό ήρθε και το γκολ για την Ιντερ, όταν από ασίστ του Ασούμπερ ο Ελο πέτυχε το 1-0. Στο 65ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση, όταν από σέντρα του Όρετς, ο Λόχαν ισοφάρισε σε 1-1.

Οι δύο αντίπαλοι είχαν και από ένα δοκάρι, πρώτα οι γηπεδούχοι στο 54′ και έπειτα η Ίντερ από την Ανδόρα στο 70′. Την επόμενη Πέμπτη (18/7 19:00) η ΑΕΚ θα γνωρίζει οριστικά τον πρώτο ευρωπαϊκό της αντίπαλο.

loading...

Previous articleΝίκη της Μπάνια Λούκα με «buzzer beater» που πήρε προβάδισμα πρόκρισης επί της Εγκνάτια & βλέπει… ΠΑΟΚ
Next articleΛαμία: Επισημοποίησε την απόκτηση του Φουρτάδο