Ο Στέφανος Τζίμας βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση στη Γερμανία και συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε πριν την διακοπή. Ο Έλληνας φορ του ΠΑΟΚ αυτή την ώρα αγωνίζεται στο εκτός έδρας παιχνίδι της Νυρεμβέργης με την Γκρόιτερ Φιρτ και έχει ήδη σκοράρει δις στο ημίχρονο του αγώνα.

Η ομάδα του προηγείται με 3-0 με τον 18χρονο να εξελίσσεται σε απόλυτο πρωταγωνιστή, αλλά και πολύ κομβικό ποδοσφαιριστή για τη Νυρεμβέργη και τον ΠΑΟΚ να… χαμογελά. Πρώτα έκανε το 0-2 στο 18ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Σοάρες από τα αριστερά με πολύ όμορφο τσίμπημα της μπάλας νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο ίδιος έκανε και το 0-3 16 λεπτά αργότερα στο 34′, φτάνοντας πλέον τα 4 γκολ σε 6 παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Μάλιστα είναι πλέον πρώτος σκόρερ της ομάδας του, αλλά και μέσα στο top-20 του πρωταθλήματος ένα μόλις τέρμα πίσω από την πρώτη πεντάδα.

loading...

Previous articleΑλ Καλίτζ: Τι κάνει η «ελληνική» παροικία των Φορτούνη, Κουρμπέλη, Νάρεϊ και Δώνη
Next articleΚαλαμάτα: Πήρε δύσκολη νίκη κόντρα στην Παναχαϊκή με πρωταγωνιστή τον Παμλίδη