Απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ένας Έλληνας στη Σλοβακία με τον Αλέξανδρο Κυζιρίδη να συμβάλλει και στα δύο γκολ της νίκης της ομάδας του. O 24χρονος εξτρέμ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε στο 19ο λεπτό.

Ο Κυζιρίδης πήρε την μπάλα πίσω από κέντρο και πιο συγκεκριμένα από τον τερματοφύλακα του, έκανε μια κούρσα πολλών μέτρων και πλάσαρε τον αντίπαλο κίπερ. Οκτώ λεπτά αργότερα ήρθε και το δεύτερο γκολ της Μιχάλοβτσε, όπου πέρασε μία ωραία πάσα στον Μάρτσιν στα όρια της περιοχής και πλάγια κι εκείνος σκόραρε για το 2-0.

Έτσι ο Έλληνας εξτρέμ έφτασε τα 2 γκολ και τις 4 ασίστ σε 7 παιχνίδια με την ομάδα του. Παράλληλα η Ζέμπλιν με τη νίκη της ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς στο +4 από την τελευταία δυάδα.

loading...

Previous articleSuper League: Η κοινή επίδοση του Big-4 που… θύμισε 2016! (pic)
Next articleΜπετανκόρ: Κυνηγάει ιστορικό ρεκόρ σκοραρίσματος των Νικολαΐδη και Σιδέρη