Άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση για τον Γιώργο Κυριακόπουλο με την Μόντσα στην εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στη Βενέτσια με τελικό σκορ το 2-2. Ο Έλληνας ακραίος οπισθοφύλακας ήταν ο MVP της ομάδας του με γκολ και ασίστ.

Στο 23ο λεπτό ο 28χρονος Πατρινός ισοφάρισε για την ομάδα του με ωραίο διαγώνιο σουτ εντός της μεγάλης περιοχής. Επιπλέον στο φινάλε του ημιχρόνου, πιο συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό ο Έλληνας μπακ έφερε ξανά το παιχνίδι στα… ίσια, δημιουργώντας το 2-2 για τον Ντζούριτς.

Το τελικό 2-2 έφερε την Μόντσα στην 16η θέση με 8 βαθμούς, στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού και την 18η Τζένοα, μετά από 9 παιχνίδια. Ενώ ο Γιώργος Κυριακόπουλος μετράει πλέον 11 συμμετοχές με 2 γκολ και 3 ασίστ.

loading...

Previous articleΑστέρας Τρίπολης: Νίκη επί του Ολυμπιακού 10 χρόνια μετά – Σταμάτησε μεγάλο εντός έδρας αρνητικό σερί
Next articleΣκόραρε ξανά στην ισοπαλία της Μουμπάι Σίτι ο Καρέλης (vid)