Ο Φραντζί Πιερό της ΑΕΚ σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι με την φανέλα της Αϊτής, στη νίκη της χώρας του με 5-3. Ο 29χρονος φορ μπήκε στο παιχνίδι με την Αρούμπα ως αλλαγή, και με τη νίκη «κλείδωσε» την πρώτη θέση του ομίλου.

Αυτή η πρωτιά δίνει την άνοδο στην πρώτη κατηγορία του Πρωταθλήματος Εθνών της CONCACAF. Ο Πιερό πέρασε στο δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι και ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημειώνοντας το 5-3.

Αυτό ήταν το 24ο τέρμα που σημείωσε με την φανέλα της εθνικής του ομάδας ο υψηλόσωμος επιθετικός σε 33 εμφανίσεις. O επιθετικός της ΑΕΚ ισοφάρισε το ρεκόρ του Γκόλμαν Πιερ, ο οποίος είχε σκοράρει 24 φορές σε 30 ματς την περίοδο 1996-2003 και πλέον βρίσκεται στην 4η θέση του πίνακα των σκόρερ όλων των εποχών της Αϊτής.