Κατάφερε να πετύχει 3 τέρματα σε αγώνα Κυπέλλου.

Η ΑΕΚ Λάρνακας νίκησε άνετα με 5-0 τον Ακρίτα Χλώρακα της Β’ Κατηγορίας με μεγάλο πρωταγωνιστή, τον Αϊτόρ και πήρε την πρόκριση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Coca – Cola.

Το σκορ είχε προλάβει να ανοίξει στο 29’ ο άλλοτε ποδοσφαιριστής του Ατρομήτου, Κάρολ Αντζιέλσκι, με τον Αϊτόρ να παίρνει τη σκυτάλη στο 45’+1’ για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του με δυνατό σουτ.

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός σκόραρε ξανά για λογαριασμό της ΑΕΚ στο 53ο λεπτό, βρίσκοντας δίχτυα μετά την ασταθή επέμβαση του αντίπαλου κίπερ για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ. Στο 70ό λεπτό, ο Αϊτόρ με φοβερή εκτέλεση φάουλ εκτός περιοχής έκανε το 4-0, πετυχαίνοντας παράλληλα χατ-τρικ, σε μια εξαιρετική εμφάνιση από τον πρώην ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού.