Κομβικός ήταν ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης για την Βέιλε στην ισοπαλία των γηπεδούχων με 2-2 κόντρα στην Άαλμποργκ. Ο Έλληνας εξτρέμ ήταν ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου, αλλά και αυτός που έδωσε στο 50ο λεπτό προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο 23χρονος έγινε αποδέκτης μιας οργανωμένης επίθεσης και από το ύψος της μεγάλης περιοχής και αριστερά, συνέκλινε προς τα μέσα και με ένα διαγώνιο ψηλοκρεμαστό πανέμορφο τελείωμα, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του σε εκείνο το λεπτό. Ωστόσο η Βέιλε κατάφερε να μείνει και πάλι χωρίς νίκη με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια και το 2-2 να είναι το τελικό σκορ.

Μάλιστα αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός της Βέιλε στο πρωτάθλημα, αφού μέχρι τώρα μετρούσε μόνο ήττες, πιο συγκεκριμένα 9 συνεχόμενες σε ισάριθμες αναμετρήσεις, όντας φυσικά ουραγός του πρωταθλήματος. Από την άλλη ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, έχει σκοράρει 3 φορές έχοντας αγωνιστεί σε 11 παιχνίδια.