H Τσέλιε πέτυχε μια απόλυτα απρόσμενη νίκη, ως προς το εύρος της, αφού επικράτησε με 5-1 επί της Μπασάκσεχιρ για τη 2η αγωνιστική του Conference League. Οι Σλοβένοι ήταν εξαιρετικοί και ένας από τους διακριθέντες ήταν ο δανεικός από τον Ολυμπιακό, Ιβάν Μπρνιτς.

Ο 23χρονος Κροάτης εξτρέμ σκόραρε αρχικά για το 2-0 της ομάδας του στο 30ο λεπτό και ήταν αυτός που έδωσε την ασίστ στο πέμπτο γκολ με σέντρα. Ο δανεικός από τον Ολυμπιακό, συνεργάστηκε και στα δύο γκολ με τον Λιθουανό Κούτσις, εναλλάσσοντας ρόλους.

Ο Ιβάν Μπρνιτς των «ερυθρολεύκων» έχει σημείωσει 16 συμμετοχές από την αρχή της σεζόν ξεπερνώντας τα 900 λεπτά κι έχει σκοράρει τρία γκολ ενώ έχει δώσει και τρεις ασίστ. Δείτε τα highlights της αναμέτρησης και τα γκολ εδώ.

loading...

Previous articleΆντερσον Εσίτι: Συμπλήρωσε 10 μήνες… απραγίας στην Φερεντσβάρος!