Η 9η αγωνιστική της Super League είχε πολλά… απίστευτα και ένα από αυτά ήταν η μεγάλη νίκη του ΟΦΗ στην Τούμπα. Οι Κρητικοί επικράτησαν, κόντρα στον ΠΑΟΚ με ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά και 1-2 τελικό σκορ.

Τελευταία φορά που είχε συμβεί αυτό ήταν στις αρχές του 1993, πιο συγκεκριμένα στις 24 Ιανουαρίου. Έπρεπε να περάσουν 31 χρόνια για να συμβεί το ίδιο, και να φτάσουμε στη χθεσινή ημερομηνία, στις 27 Οκτωβρίου του 2024.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι και οι δύο νίκες του ΟΦΗ, τόσο το 1993 όσο και το 2024 ήρθαν με το ίδιο σκορ και με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Τότε είχαν σκοράρει οι Μαχλάς (64′), Γεωργαμλής (83′), απαντώντας στο γκολ του Λαγωνίδη στο 25′.

loading...

Previous articleΟλυμπιακός: Ξεκίνημα που τον γυρνάει επτά χρόνια πίσω
Next articleΑστέρας Τρίπολης: Νίκη επί του Ολυμπιακού 10 χρόνια μετά – Σταμάτησε μεγάλο εντός έδρας αρνητικό σερί