Ο ΠΑΟΚ την περασμένη Κυριακή επικράτησε επί του Λεβαδειακού με 0-2 πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 86′ με γκολ του Μαντί Καμαρά που είχε προκύψει από ασίστ του αρχηγού των Θεσσαλονικέων, Αντελίνο Βιεϊρίνια.

Ο Πορτογάλος μπακ επανήλθε σε αγωνιστικούς ρυθμούς αρκετό καιρό μετά το τελευταίο του παιχνίδι, που ήταν στις 17 Αυγούστου με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό, σε αγώνα που ξεκίνησε ως βασικός στην Τούμπα. Στην Βοιωτία πέρασε ως αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον 38χρονο να παίρνει τη θέση του Γιόνι Ότο.

Συνολικά αυτή ήταν η 4η συμμετοχή του τη φετινή σεζόν, με δύο στο πρωτάθλημα και δύο στα προκριματικά του Champions League, μετρώντας 134 αγωνιστικά λεπτά. Η τελευταία του συμμετοχή σε γκολ πριν από αυτό ήταν στο προτελευταίο παιχνίδι των play off κόντρα στον Παναθηναϊκό, εκεί που είχε σκοράρει.