Εξαιρετική ήταν η επιστροφή του Στέφανου Τζίμα με την ομάδα της Νυρεμβέργης μετά από δύο αγωνιστικές που έμεινε εκτός λόγω της αποβολής του στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ουλμ στην 14 Σεπτεμβρίου. Σε εκείνο το παιχνίδι ο 18χρονος φορ είχε βρει δίχτυα και με την παρουσία του εκ νέου κόντρα στην Πρόισεν Μούνστερ το επανέλαβε.

Πιο συγκεκριμένα ο παίκτης του ΠΑΟΚ που αγωνίζεται ως δανεικός στους Γερμανούς, χρειάστηκε μόλις 8 λεπτά για να βρει δίχτυα. Μάλιστα το γκολ του ήταν πανέμορφο αφού κατάφερε με όμορφη ατομική ενέργεια να προσπεράσει τρεις παίκτες και με όμορφο σουτ από το ύψος του πέναλτι να ανοίξει το σκορ.

Έτσι ο νεαρός φορ μόλις στο πέμπτο του παιχνίδι και πρώτο του ως βασικός πέτυχε το δεύτερο του γκολ με τη Νυρεμβέργη σε 166΄αγωνιστικά λεπτά μέχρι τώρα. Αυτή τη στιγμή η αναμέτρηση είναι στο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν ανατρέψει το σκορ και να προηγούνται με 1-2.