Η ΑΕΚ δυσκόλεψε τον εαυτό της απέναντι στην Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες στην οποία επικράτησε με 4-3 και θα πρέπει να εμφανιστεί σοβαρή στη ρεβάνς για να κλειδώσει την πρόκριση. Ο αντίπαλος εφόσον κάνει το αυτονόητο είναι δεδομένα η Νόα η οποία δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης απέναντι στη Σλιέμα Γουόντερερς.

Από νωρίς στον αγώνα η Νόα έκανε ξεκάθαρες τις προθέσεις της σκοράροντας στο 19ο λεπτό, ενώ το πόδι δεν βγήκε ποτέ από το γκάζι και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε ήδη διαμορφωθεί το 3-0. Από εκεί και έπειτα, η αναμέτρηση είχε κριθεί ουσιαστικά πριν από τον επαναληπτικό, με τον επιθετικό της Νόα Γκονσαλο Γκεγκόριο μάλιστα να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Η ρεβάνς διαδικαστικού χαρακτήρα θα πραγματοποιηθεί στις (1/8) στη Μάλτα. Ενώ οι αγώνες της επόμενης φάσης στις (8/8) πιθανότατα στην Αρμενία, ενώ ο δεύτερος αγώνας στις (15/8) στην OPAP Arena εφόσον η ΑΕΚ περάσει.

Previous articleΟ «killer» Τσάλοφ του 1 γκολ ανά 2.9 παιχνίδια στην Τσσκα Μόσχας είναι αυτό που έψαχνε ο ΠΑΟΚ (vids)
Next article«Σταμάτησαν οι διαπραγματεύσεις με τον ΠΑΟΚ για Κοτάρσκι και πάει για Ντε Χέα η Τζένοα»