Εφιαλτικά ξεκίνησε η παρουσία του Ανδρέα Μπουχαλάκη στην Τουρκία.

Το ντεμπούτο του Έλληνα μέσου με την Κόνιασπορ δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελε ο ίδιος.

Η καλή παρουσία του Ανδρέα Μπουχαλάκη στον αγωνιστικό χώρο δεν… αρκούσε, μιας και η ομάδα του ηττήθηκε με 4-0 από την Φενέρμπαχτσε του εκπληκτικού (και φέτος) Έννερ Βαλένσια.

Η ομάδα του ποδοσφαιριστή από τον Ισημερινό, κέρδισε με 4-0 την ομάδα του Μπουχαλάκη αλλά και του μεταγραφικού στόχου της ΑΕΚ, Τσεκίτσι, με τον Βαλένσια να «καθαρίζει» το ματς από το πρώτο ημίχρονο σκοράροντας εις διπλούν στο 15’ και στο 45+6’.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσαν οι Κινγκ και Σζαλάι με γκολ στο 61’ και 79’ αντίστοιχα.

Στο παιχνίδι αυτό, ο Μπουχαλάκης συνάντησε και έναν πρώην συμπαίκτη του, αυτή τη φορά ως αντίπαλο.

Ο λόγος για τον Έμρε Μορ, ο οποίος αγωνίστηκε ως δανεικός στον Ολυμπιακό και ήταν συμπαίκτης με τον Ανδρέα Μπουαλάκη. Ο Μορ πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 57ο λεπτό.

loading...

Previous articleΔε σταματάει να «λάμπει» – Ασίστ και παίκτης του αγώνα ο Ζαφείρης!
Next articleΟ Κούτσιας θα ζήσει το “American Dream” – Αυτό είναι το συμβόλαιό του