Σε ένα παιχνίδι με επτά γκολ και τρομερό ρυθμό ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης αγωνίστηκε για πρώτη φορά για πάνω από ένα ημίχρονο με τη φανέλα της Βόλφσμπουργκ. Ο Χανιώτης κεντρικός αμυντικός μπήκε ως αλλαγή στο 42′ αφού ο Μπακού αποχώρησε ως τραυματίας.

Τελικό σκορ ήταν το 4-3 με τον 20χρονο πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ να δίνει και ασίστ λίγα λεπτά μετά την είσοδο του. Πιο συγκεκριμένα στο 45’+1′ ο Σβάνμπεργκ πήρε την κάθετη από τον Κουλιεράκη προχώρησε κάποια μέτρα και μπαίνοντας στην περιοχή νίκησε τον Χραντέτσκι σημειώνοντας το 2-3.

Έτσι αυτό ήταν το πρώτο γκολ των Γερμανών που είχε συμμετοχή, έστω και με ασίστ ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης. Αυτή ήταν η 2η συμμετοχή του μετά από ένα δίλεπτο που αγωνίστηκε με αντίπαλο την Άιντραχτ στην εντός έδρας ήττα με 1-2.