Ο Αργεντίνος μεσοεπιθετικός δίνει τις λύσεις στην επίθεση της ομάδα από τη Βοιωτία.

Ο Λεβαδειακός δεν κατάφερε να πανηγυρίσει μια σημαντική νίκη απέναντι στον ΟΦΗ, καθώς το γκολ του Λαμπρόπουλου στις καθυστερήσεις έδωσε τον βαθμό στης ισοπαλίας στην ομάδα του Ηρακλείου.

Κατά τη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι διατηρούσαν το προβάδισμα με 1-0, λόγω ενός εξαιρετικού τέρματος του Γκιγιέρμο Μπάλτζι, ο οποίος αποτελεί τον πρωταγωνιστή της επίθεσης της ομάδας από τη Βοιωτία.

Αυτό διακρίνεται και στα 3 τέρματα που έχει πετύχει στο πρωτάθλημα, καθώς τα 2 έχουν έρθει από τον νεαρό Αργεντίνο, ενώ στο άλλο έδωσε την ασίστ στον Ρόμο.

Πρόκειται για έναν παίκτη που δίνει πολλές λύσεις, αλλά και την απαραίτητη αποτελεσματικότητα στην επίθεση του Λεβαδειακού.